Philadelphia Middle and High School's superintendent's and Principal's lists have been released:



Superintendent's List



7th Grade

Anjika Bose, Dominic Eiland, Cameron Gray, Isaac Martin, Jayda Moore.



8th Grade

Matthew Ferris.



9th Grade

Brownishia Clark, Chelsee Ferris, Avery Fisher, Jonathan Hall, Alandria Moore, Paul Prince, Precious Sanders, Shanagia Sims.



10th Grade

Devna Bose, Daniel Driskell, Hunter Ketterhingham, Libby Li, Hannah Smith, Keanu Smith, Khalil Triplett.



11th Grade

Tiarra Black, Rashada Boler, Caitlin Bounds, Jashayla Clemons, Centeria Cooley, Kaelin Gentry, Timeshia Griffin, Tristan Maness, Abe Mars, Fent Mars, Meagan Rea, Meghan Sledge, Clarissa Smith, Makayla Walker, Michael Whitlock.



12th Grade

Joshtin Bennett, Tyron Bragg, Elizabeth Curran, Caitlin Dickerson, Kirstie Downey, Alexis Euyoque, Brooke Long, Macy Martin, Rebecca Prince, Destiney Triplett.



Principal's List



7th Grade

Shakya Boggan, Donzelle Clemons, Caleb Coburn, Keshawn Coburn, T'Kasmin Colston, Mitchelle Crouther, Dwayln Culberson, Ericka Cunningham, Erin Donald, Brandon Hunter, Jadarian Kirkland, Ja'Queisha Latimer, Takevian McDonald, Vershundra McDonald, Demonta Moore, Charity Overstreet, Trevor Spears, Chase Thurman.



8th Grade

Charlie Chalmers, Jacob Dickerson, Macy Goldman, Totyana King, Hamza Mumtaz, Joshua Overstreet, Kamillah Scales, Matthew Smith, Gabi Sparnecht.



9th Grade

David Adkins, Akia Amos, Hannah Bennett, Tecoy Bingham, Annalese Burton, Autumn Davis, Greg Eiland, Jose Flores, Kambresha Griffin, Paris Griffin, Chaney Hartley, Trevius Hunt, Mariah Jones

T'Kambry Jordan, Destin King, Mary Kathryn Larabee, Kaylen Peebles, Bailey Smith



10th Grade

Sydney Battle, Sabyius Boggan, Tymese Brown, Marqueisha Clay, Kiara Cunningham, Avery Duncan, Brelan Gardener, Kinsey Gentry, Makenzie Goldman, Alexus Graham, Jordan Gray, Tatiana Moore, Kardeius Peebles, Chandler Posey, Cody Stevens.



11th Grade

Molly Bailey, Renato Flores, Grant Gordon, Randi Kelly, Karliscia Moore, Gray Moorehead, Candace Smith, Savannah Vanlandingham, Alena Wash.



12th Grade

Tyesha Baxter, Marquez Blacks, Antajh Boggan, Dakota Coleman, Tabby Eakes, Toinecqua Edwards, Ja'Juan Fuller, Jessie Gregory, Deonka Gulley, Chelsea Hill, Mark Hughes, Raheem Johnson, Myeisha Jones, Destiny Kilpatrick, Angela Manley, Eron Miller, Tyler Partridge, Sabrina Prince, Dustin Sullivan, Elaina White.



Honor Roll



7th Grade

Kimiko Barney, Tanaya Carter, Antwann Dupree, Toineisha Edwards, Jacaquez Groves, Marsha' Hunt, Gaysha Kirkland, Samantha Maddox, Mario Meza, Jamequecca Overstreet, Arriyana Peebles, Hanna Sisson, Jaterrian Slaughter, Terry Steve, Jevonda Sylvester, Ashante Willis.



8th Grade

Alyssa Davis, Raniya Jones, Kourtney Keys, Jareya Lockett, Tierra McGowan, Olivia Moore, Kay'Ona Peebles, Courtney Smith, William Smith, Benjamin Trapp, Keleesa Triplett, Jessica Walker, Hendrez Willis, Jaikya Windham, Marc Wood, Harley Wright, Adrian Zapata.



9th Grade

Josten Baxstrum, Nicholas Black, Randy Brownlee, Ashley Carter, Emily Duncan, Isabella Fulton, Kaysun Greer, Tyler Greer, Briana Gully, Keona Miller, Kenyatta Moore, Brittney Overstreet, Latika Patrick, Taja Sanders, Cooper Smith, Ya'Jaira Triplett, Trashad Wragg.



10th Grade

Amechia Carter, Kaylyn Crosby, Dana Driskell, Tykeyarria Gray, Rykita Griffin, Jasmine Gully, Cody Pepper, Natalie Posey, Darrell Rosell, Joshua Rush, John Harold Smith, Elisha Sykes, Kedeejah Triplett, VinShada Tubby



11th Grade

Takara Bingham, Chase Bradley, John Brewer, Sherman Bufkin, Caleb Coleman, LaKenya Donald, Jordan Harris, Cadesha Huddleston , Jeremey Huddleston, Tommie Hudson, Malek Moore, Vincent Moore, Johntrell Pickens, Keona Sanders, Carey Schuller, Zoria Seales-Shorter, Latesha Shannon, Wesley Smith, Kaishanna Young.



12th Grade

Drew Ben, Shaquncia Boler, Scottie Coleman, Tatyana Fox, Julia Griffin, Sarah Hall, Miracle Kelly, Robert Maharaj, Kaleb Moore, Alaina Puckett, Deanna Sylvester, Doug Taylor, Madi Trapp.