The Honor Roll List for Philadelphia Elementary School has been released:



first Grade

Superintendent's List

Nayla Arnold, Isaiah Rashad Autry, Emily Lynne Booker, Eric Alan Breakfield, Hayden Curtis Chaney, Ja'Niya Danielle Gentry, Abigail Alise Graham, Lillie Christian Hardy, Somitra Huon, Anna Elizabeth Kilgore, Layla Marie Loper, Jakobe Javon Lyon, Charmaine Patongao Manzano, Mary Montgomery Mars, Dy'janae Zadine Mcbeath, Kabria Nashayla Ty TaNae Moore, Ryan Joseph Pardue, Rayleigh Ann Parkison, Charlie Martin Perkins, Gracey Makayla Pumroy, Kelendria Pashae Roberson, Maquayla Ly, Chell Shoffner, Zavien JaQuan Spencer, Margaret Elizabeth Taylor, Krislyn Raye Warren



Principal's List

Gatlin Patrick Beckham, Anna Kaye Bennett, Imarion Marzell Black, Patience Takara Chinn, Myrehnia Chiquale Clemons, Olivia Katherine Donald, Anna Claire Druey, Conner Dean Dupree, Kalyce Mone'a Fielder, Kenyon Zakobie Hunter, Jacoby Damarion Jones, Maddox Ryan Langley, Daniel Armando Loyola, Jacquasysia Avanti Kendrea Mitchell, Caleb Gray Smith, Jamarqus Jalik Stewart, Jamari Octavious West



Honor Roll

Ellee Frances Beckham, Javion Macarthur Carter, Kavian Devondre Carter, Mack Coleman, Carleigh Marie Edwards, Keathan A'marion Graham, Jakobe Uneon Hardy, Antonio Gary-Lee Henson, Jayden Andraus Jackson, Zharia Nikayla Leflore, Danielle Jannette Loyola, Juran Marquell Mccallum, Kyleigh Nickol Moore, Lachoicia Qulundra Stribling, Naviyah Le'asia Taylor, Raymond Alexander Walls



second Grade

Superintendent's List

Benjamin Bryant Agosto, Ariel Camryn Burnside, Molly Grace Butler, Cameron Deon Clemons, Jahendrick Tyvek Evans, Sandra Karen Gray, Gavin Mitchell Harris, Zariyah Lelani Jackson, Randall Byron McClellan II, Zoey Elizabeth Mcgriff, Kendall Sanaa Moore, Erica Ngin, Edrees Abdullah Obeid, Spencer Christian Rea, Madison Tucker, Mason Kyle Whitehead, Madison A. Yates



Principal's List

Jestin Latrell Carter, Laurel Caroline Clark, Haven Harold Coburn, Countess Lilian Grace Crouther, Jasmyn Elizabeth Dees, Austin Kendrell Donald, Alexis Jayden Duran, Lajada Lashanti Holley, Abby Kate McCann, Quinton Azata Moore, Cydney Arielle Porche, Jar'dan Emmanuel Sanders, Nya Jernaye Stribling, Jaran M. Terry, Tai'resha Jalene Terry, Le'keistan Demetrice Tisdale, Leyton Mclain Turk, Charles Wesley Wells, Journee Zynia Willis, Jordan Danielle Yates



Honor Roll

Undrea My'Kela Black, Jaiden Debria Burnside, Shakayla Aniece Campbell, Jalen Lamar Dailey, Yuliana Maricsa Gomez, Jayceon Da'zae Goodin, Carolinisha Lynette Gordon, Cieia Lanae Harris, Jaden Christopher Lambeth, Daniel Matthew Parker, Hemananth Ravichandran Muthuramalekshmi, Jailyn Kristina Robertson, Lydayshia Bo'nan Sanders, Mekhi Kanye Scott, Kaden Jase Walker Seales



third Grade

Superintendent's

Lina Grace Brown, Landon Sage Coward, Thomas Ladd Dyess, Landry Jerrit Huddleston, Emme Lauren Peavy, Markus Alexander Porche, Bryceton O'Morion Spencer, Hallie Grace Stribling, Laney Elizabeth Turner, La'tavia Ki'moni Whigham



Principal's List

Kyron Kole Artis, Marcus Cornelius Beamon, Dominique KenShalyn Brazzle, Kamry Shakel Coleman, Oden Kindred Alexander Dees, Hailey Keandriana Donald, Rainah Kentaysia Eilanci Moore, Picabo Sheraine Hernandez, Zoe' Sole' Kirkland, Samuel, James Knight, Kaylee Jae Lovorn, Kaelynn Michelle McMillian, Janyia Debreana Miller, Z'Marya Ashanti Kendrecia Mitchell, T'Kenzley Kierston Moore, Nicole Iris Nantz, Nathan Isaiah Overstreet, Robert Glynn Posey, Sultan Rahsool Ndou Seales, Aaliyah Triplett, Kameron Jhacoby Tucker, William Raleigh Wood



Honor Roll

John Cross Beckham, Aniyah M. Black, Caiden Dean Burton, Andrew Devlin Carter, D'Vidriah Raine Clemons, Jordan Alexander Davis, Ladaisha Monaya Davis, Ja'naylon Jalandron Dupree, Tania Simone Evans, Kenterrious Antonio Everson, Jada Nicole Myata Gray, Nicholas De'shaun Green, Lakyia Danyelle Houston, Paris A'rie Lenoir, Cleveland Shamosky McAfe, Dedrick Javontae McWiliams, Carmen Michael Monroy, Jaharon Xavier Porter-Griffin, Devontae Alexandrick Scott, Omarion Malik Stribling, Jamiya Nicole Thompson, Danajah Rhashique Willis, Z'lania Marie Willis



fourth Grade

Superintendent's List

Willasia Yazmone Clemons, Markasia Tiara Vashae Dupree, Dylan Hitt, Evan Chase Pardue, Adriana Laren Rush, Emma Frances Taylor, Kaiya Brenae



Principal's List

Tekavius Bernard Bingham, Mary Ellen Booker, Christopher Jyree Chamberlin, Diamonque Shykera Collier, Kara Wells Daly, Makayla Latrrice Evans, Teonna Lakyia Gadson, Quamane Detay Graham, Talease Jnae Grillin, Sadie Isabelle Hardy, Kristen Harris, Prentalijah Jasmone Henderson, Kamary Aliyah Houston, Trayveonshae Terriocuss Hunter, Ethen Connor Long, Davyon Lydale McWilliams, Colton Hayes Trapp, Jalen Jaquez Emon Williams



Honor Roll

Jawaritt Derez Boler, Ira James Chambers, Aayanna Chrislynn Coleman, Jayanna Allison Coleman, Owen Patrick Daly, Cassie Maria Gomez, Kambree Alasia Houston, Jatarian Mykel Hudson, Jasmine Tiana Hutchins, Lathan Kyler Johnson, Zachary Bryce Jones, Tyshae Mikia Mccane, Mason Lee McCann, Landon Taylor Penson

fifth Grade

Superintendent's List

Tanner Antonio Boler, Lucas Jacob



Principal's List

Maliah Rianna Black, Hadel Abdullah Obeid, Britton Steele, Seth Maxwell Sessums, Ndrah Jhavier Tanksley

Honor Roll

Antauze Ba'carrius, Jacarious Jarkeyous Brown, Tyshunda Shanice Chamberlin, Terrance Glenn Durant, Ian Michael Edwards, Griffin Brandt Gentry, Marques Lashaun Hunt, David T. Lai, Damien Dante Mcmillan, Kevin Orozco Velez, Keoni Sequoia Parker, Spicey Lynn Scales, Bryunna Sha Ne Thomson, Raedarius Yarnell Triplet, Joshua Lee Willis



sixth Grade

Superintendent's List

Anjolenea Sara Lee Ann Beal, Kathryn Michelle Ben, Edwin Lewis Blackmer, Ahyunte Ahman Crosby, Andrew Max Donald, Sarah Elizabeth Frazier, Celeste Cowley Garrett, Morgan Christian Gray, Zharia Jordan, Christopher Kenyell Monroe, Kamryn Ilyse Moore, Morgan Elaine Pardue, Jariq Jerrod Robertson



Principal's List

Ty'Tiana Ja'Nequa Brown, Peyton Indiana Farmer, Shemar Javorkovit Harrington, Morgan Santana Hunter, Jabria Keonna Jackson, Quinterrah Kymbrell Moore, Mahek Mumtaz, Michael Jace Shoffner, Arayvon Mone Stribling, Kylan Miles Thompson, Jackson Andrew Ward, Jamya Wilson, Michael Parks Wood



Honor Roll

Carlos A. Allen, Markedrion Marques Deon Blanks, Troydaus Ke Ontrae Campbell, Kayla Aniya Janae Carter, Tywonna Na'Shae Clemons, Tyesha Lavondra Lil'Kendra Cole, Malek Tyquen Coller, Allyson Louise Davis, Bailey Cameron Deberry, Ernesto Flores-Solorio, Meotta R. Harrington, Jakalon Lashaun Hull, Zabin Jayquille Hunter, Terria Makyla Mcinnis, Amber Denice Mckay, Tyler Miller, Irelend Jefferianna Moore, Laquinta Nykease Moore, Alexandria S. Rush, Madison Sanaye Savage, Savannah Marie Stevens, Kambry Willis